Counter Strike 2: Yeni Nesil Oyun Heyecanı

Counter Strike 2, oyun dünyasında büyük bir heyecan yaratıyor. Valve, yeni oyunu için seçkin hesaplara sınırlı test daveti göndermeye başladı. Peki CS2 ne zaman çıkacak, nasıl oynanacak ve hangi yenilikleri içeriyor? İşte CS2 hakkında son dakika haberleri.

Counter Strike 2 Nedir?

Counter Strike 2, Counter-Strike: Global Offensive’in (CS:GO) devamı niteliğinde bir oyun olarak duyuruldu. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bugün, Counter-Strike 2’deki becerinizin kesin bir göstergesi olan CS Rating’i tanıtıyoruz. Bölgesel ve Dünya Liderlik Tabloları ile tam olarak ne durumda olduğunuzu bileceksiniz.” denildi.

Yenilikler Nelerdir?

CS2’de rekabetçi mod artık harita başına Beceri Grupları içeriyor, böylece oyuncular favori haritalarında ustalaşabiliyor. Counter-Strike 2’de maç uzunluğu, kazananı belirlemek için uzatmalarla birlikte 12 turluk yarılara dönüşüyor.

Beta Testi

Oyunun beta test sürümü yalnızca Valve’ın belirlediği kişiler tarafından oynanabiliyor. Bu sebeple eğer Valve kullanıcıya beta key göndermediyse oyunu oynamanın başka bir yolu bulunmuyor. Sınırlı test davetinde “Bu testin amacı CS2’nin bir takım özelliklerini çeşitli kullanıcı konfigürasyonlarında değerlendirmek, sunucu altyapısında test yapmak ve geri bildirim toplamaktır.” ifadeleri yer aldı.

Çıkış Tarihi

Oyunseverlerin merakla beklediği CS2’nin çıkış tarihi henüz belli değil. Ancak CS2, rütbesi açık ve Seçkin hesaba sahip olan herkese açıldı. Oyunun 2023 Eylül ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Yenilenen Harita: de_inferno

CS2’de ayrıca elden geçirilen de_inferno haritası da eklendi. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Yanlış şeyi mi aldın? Farklı bir silah, zırh veya el bombası mı almak istiyorsunuz? Satın aldığınız ürünü geri satın ve satın alma süresi boyunca tekrar istediğiniz şeyi satın alın.” ifadeleriyle CS:GO’da yanlış alınan ekipmanların iade edilememesi Counter Strike 2’de olmayacağı duyuruldu.

Yeni Nesil Deneyim

Counter Strike 2, tarihindeki en büyük teknik sıçrama için çalışmalarını sürdüren Valve’ın yeni nesil oyunu olarak dikkat çekiyor. Oyunun grafikleri, sesleri, fizik motoru ve yapay zekası geliştirilmiş durumda. İşte oyunun sistem gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i3-8100 veya AMD Ryzen 3 1200
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 560
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 30 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-9600K veya AMD Ryzen 5 3600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 veya AMD Radeon RX 5700
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 30 GB boş alan

Counter Strike 2 ile oyun dünyasına yepyeni bir soluk geliyor. CS2 hakkındaki gelişmeleri takip etmeye devam edin!

Daha Fazla İçerik İçin: Medyathor Twitter’da Bizi Takip Edin: Medyathor Resmi Twitter

Share this content:

BİZİ TAKİP EDİN