2023’ün En İyi 10 Mobil Oyun Önerisi

Mobil oyunlar, akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşmasıyla birlikte popülerliğini artıran bir eğlence sektörüdür. Her yıl binlerce mobil oyun piyasaya sürülüyor ve oyuncuların ilgisini çekmeye çalışıyor. Ancak, bu kadar çok seçenek arasından hangi oyunların gerçekten kaliteli ve keyifli olduğunu bulmak zor olabiliyor. İşte 2023 yılında çıkan veya çıkacak en iyi 10 mobil oyun önerisi:

1. Apex Legends Mobile

Mobil oyunlar listemizin ilk sırasında Apex Legends Mobile bulunuyor. Apex Legends, PC ve konsol platformlarında büyük başarı yakalayan bir battle royale oyunudur. Mobil sürümü ise, PC sürümünün mobil cihazlara uygun olarak optimize edilmiş halidir. Oyunda, 60 kişilik bir haritada, 20 takım halinde hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Her karakterin kendine özgü yetenekleri ve silahları bulunuyor. Oyunun grafikleri, ses efektleri ve oyun mekaniği oldukça kaliteli ve akıcı. Oyunu hem Android hem de iOS cihazlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2. Genshin Impact

Genshin Impact, miHoYo tarafından geliştirilen ve yayınlanan, açık dünya aksiyon rol yapma oyunudur. Oyunda, Teyvat adlı fantastik bir dünyada macera yaşayan bir karakteri yönetiyorsunuz. Oyunun hikayesi, kardeşinizin kaçırılmasıyla başlıyor ve siz de onu bulmak için çeşitli görevleri yerine getiriyorsunuz. Oyunda, farklı elementlere sahip 30’dan fazla karakteri açabilir ve istediğiniz zaman aralarında geçiş yapabilirsiniz. Oyunun en dikkat çeken özelliklerinden biri de, haritanın büyüklüğü ve detaylılığıdır. Oyunu Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

3. Football Manager 2023 Mobile

Futbol severler için en iyi mobil oyun önerilerinden biri de Football Manager 2023 Mobile’dır. Bu oyun, dünyanın en popüler futbol menajerliği simülasyonu olan Football Manager serisinin mobil versiyonudur. Oyunda, istediğiniz bir takımın menajeri oluyor ve takımınızı şampiyonluğa taşımaya çalışıyorsunuz. Oyunda, gerçekçi bir futbol deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Takımınızın taktiklerini belirleyebilir, oyuncularınızı transfer edebilir, antrenmanlarınızı yapabilir ve maçları izleyebilirsiniz. Oyunun veritabanında 60’dan fazla ülkeden 800’den fazla kulüp ve 21 binin üzerinde oyuncu bulunuyor. Oyunu Android ve iOS cihazlarda ücretli olarak indirebilirsiniz.

4. Clash of Clans

Clash of Clans, Supercell tarafından geliştirilen ve yayınlanan, strateji tabanlı bir online çok oyunculu oyunudur. Oyunda, kendi köyünüzü kuruyor ve geliştiriyorsunuz. Aynı zamanda, diğer oyuncuların köylerine saldırarak ya da savunarak savaşabiliyorsunuz. Oyunun en önemli özelliklerinden biri de, klan sistemi. Oyunda, diğer oyuncularla birlikte bir klan kurabilir veya var olan bir klana katılabilirsiniz. Klanınızla birlikte, klan savaşlarına katılabilir, klan oyunları oynayabilir ve klan sıralamasında yükselmeye çalışabilirsiniz. Oyunu Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

5. Hill Climb Racing

Hill Climb Racing, Fingersoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan, fizik tabanlı bir yarış oyunudur. Oyunda, farklı araçlarla farklı pistlerde yarışıyorsunuz. Oyunun amacı, en uzak mesafeyi kat etmek ve en yüksek puanı toplamak. Oyunun zorluğu, pistlerin engebeli olması ve araçların kontrolünün zor olmasıdır. Oyunun eğlenceli yanı ise, araçların çeşitliliği ve pistlerin farklılığıdır. Oyunda, bisikletten kamyonete, motordan rokete kadar 30’dan fazla araç bulunuyor. Ayrıca, çölde, ayda, ormanda, şehirde gibi 30’dan fazla pist de mevcut. Oyunu Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

6. Harry Potter: Sihir Uyanıyor

Harry Potter: Sihir Uyanıyor, Warner Bros tarafından geliştirilen ve yayınlanan, Harry Potter evreninde geçen bir rol yapma oyunudur. Oyunda, kendi karakterinizi oluşturuyor ve Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na kaydoluyorsunuz. Oyunun hikayesi, Harry Potter’ın doğumundan 8 yıl önce başlıyor ve siz de okulda macera yaşamaya başlıyorsunuz. Oyunda, derslere katılabilir, büyü öğrenebilir, arkadaşlar edinebilir ve düşmanlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz evin onurunu korumak için diğer evlerle rekabet edebilirsiniz. Oyunu Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

7. Monopoly GO!

Monopoly GO!, Hasbro tarafından geliştirilen ve yayınlanan, klasik Monopoly oyununun mobil versiyonudur. Oyun, hem tek kişilik hem de çok kişilik modlara sahiptir. Tek kişilik modda, yapay zekaya karşı oynayabilirsiniz. Çok kişilik modda ise, arkadaşlarınızla veya dünyanın her yerinden oyuncularla oynayabilirsiniz. Oyunun kuralları ve amacı aynıdır: Tahtada ilerleyerek mülk satın almak veya kiralamak ve rakiplerinizi iflas ettirmek. Oyunu Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

8. Hay Day

Hay Day, Supercell tarafından geliştirilen ve yayınlanan, çiftlik simülasyonu oyunudur. Oyunda, kendi çiftliğinizi kuruyor ve yönetiyorsunuz. Çiftliğinizde hayvanlar besleyebilir, bitkiler ekebilir, ürünler üretebilir ve satış yapabilirsiniz. Ayrıca, komşularınızla veya diğer oyuncularla ticaret yapabilir veya yardımlaşabilirsiniz. Oyunun grafikleri oldukça renkli ve sevimli. Oyunu Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

9. World War Polygon

World War Polygon, Alda Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan, II.Dünya Savaşı temalı bir FPS oyunudur. Oyunda, Amerikan veya Sovyet askerlerinden birini seçerek savaşa katılıyorsunuz. Oyunda, farklı silahlar, ekipmanlar ve araçlar kullanabiliyorsunuz. Oyunun grafikleri, poligonal bir tarza sahiptir ve savaş atmosferini yansıtır. Oyunun modları arasında, hikaye modu, hayatta kalma modu ve çok oyunculu mod bulunuyor. Oyunu Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

10. Candy Crush Saga

Candy Crush Saga, King tarafından geliştirilen ve yayınlanan, eşleştirme tabanlı bir bulmaca oyunudur. Oyunda, farklı renk ve şekillerdeki şekerleri eşleştirerek puan topluyor ve bölümleri geçmeye çalışıyorsunuz. Oyunun zorluğu, bölümlerin farklı hedefleri ve sınırları olmasıdır. Oyunun eğlenceli yanı ise, şekerlerin patlaması ve renkli efektleridir. Oyunu Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bu makalede, 2023 yılında çıkan veya çıkacak en iyi 10 mobil oyun önerisini listeledik. Bu oyunlar, farklı türlerde ve farklı özelliklere sahiptir. Her zevke ve her yaşa uygun bir oyun bulabileceğinizi düşünüyoruz. Bu oyunları deneyerek, mobil cihazlarınızda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Siz de bu oyunlardan hangilerini beğendiğinizi veya başka önerileriniz olduğunu yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik İçin: Medyathor Twitter’da Bizi Takip Edin: Medyathor Resmi Twitter

Share this content:

BİZİ TAKİP EDİN